Дистанційний формат організації освітнього процесу

Дистанційний освітній процес у 2023-2024 навчальному році буде відбуватися в синхронному та асинхронному форматах. Синхронний - це онлайн заняття вихователів та практичного психолога двічі на тиждень, індивідуальні заняття вчителів-логопедів. Асинхронний - вихователь, вчитель-логопед, практичний психолог записує відеозаняття та передає його батькам для самостійного опрацювання дітьми. Якщо дитина не може самостійно опрацювати наданий матеріал, то батьки опрацьовують його разом з дитиною.
З метою побудови комунікації педагогів і родин створені групові Google Класи

/Files/images/Групові класи ЗДО № 55.png

Щодня, відповідно розкладу організації освітнього процесу, педагоги надаватимуть активності для дітей (заняття, руханки, ігри, спостереження, психологічні хвилинки). Батькам пропонується разом із дітьми переглядати матеріал у зручний для них і дітей час. За результатами переглядів відбувається зворотній зв’язок з родинами. Батьки діляться досягненнями вихованців у вигляді результатів продуктивних видів діяльності, декламування, розповідей, описів, творчих робіт. Наприкінці тижня педагоги готують відеопрезентації робіт вихованців та викладають їх у групі "Заклад дошкільної освіти № 55 "Калиновий цвіт" мережі фейсбук на хештегом вікової групи

/Files/images/2023-09-05_23-40.png

Положення про організацію дистанційного навчання в закладі дошкільної освіти (ясел-садку) № 55 комбінованого типу "Калиновий цвіт" Запорізької міської ради

wym-1710321703549

Шановні батьки, педагогічні працівники готові надати Вам консультації

/Files/images/Графік консультацій батьків.png

До вашої уваги також залишаються активними та відкритими для ознайомлення та користування мотиваційно-пізнавальні відео, створені педагогами нашого закладу дошкільної освіти у 2022-2023 навчальному році

Поради батькам від педагогів щодо використання мотиваційно-пізнавальних відео у роботі з дошкільниками

Для організації освітнього процесу в дистанційному форматі педагоги нашого закладу щотижня створюють мотиваційно-пізнавальні відео за темою тижня. Відео пропонуються для спільного перегляду батьків з дошкільниками, спільного виконання вправ, творчих робіт, руханок, ігрової комунікації в зручний для Вас і дітей час.
Відео містять: презентації тем тижня, творчі та математичні завдання, ігри, досліди, експерименти, мовленнєві вправи, художні твори (для дітей раннього та молодшого дошкільного віку вихователі читають казки), руханки, розваги, психологічні хвилинки, артикуляційні вправи.
Під відео розміщені завдання за освітніми напрямами Базового компонента дошкільної освіти, виконання яких забезпечить формування у дошкільників компетентностей, відповідно вікових особливостей.
Переглядати відео пропонуємо частинами, враховуючи правила безпеки для дошкільників під час роботи з ґаджетами для дітей дошкільного віку. Наші пізнавальні відео зручно переглядати. Ви можете ставити їх на паузу, відмотувати, знову і знов переглядати певний відрізок. Якщо якась частина інформації, на ваш погляд або погляд вашої дитини, занадто нудна чи вже відома, ви можете її пропустити й переходити до інших частин. Моменти, які дітям найбільш сподобалися запропонуйте для повторного перегляду. Для зручності, в списку завдань, під відео, вказані хвилини, де розміщені ті чи інші вправи. Відео розміщуються на ютуб каналі закладу дошкільної освіти "ЗДО № 55 "Калиновий цвіт"

/Files/images/Ютуб канал ЗДО № 55.png

Якщо у Вас виникають питання як виконати то чи інше завдання, вправу або потребуєте консультації Ви завжди можете звернутися до вихователів групи, адміністрації ЗДО або написати нам на електронну адресу: dnz-55@ukr.net

Поради батькам від вчителів-логопедів щодо використання відеозанять у роботі з дошкільниками

Відео від вчителів- логопедів зроблені з любов’ю до наших дітей та з бажанням надати їм якнайбільш всебічну допомогу у цей непростий час.
Кожний відеоролик дивіться, будь ласка, обов’язково разом із малечею й неодмінно у гарному настрої. Не примушуйте дитину до перегляду або виконання вправи, якщо вона захворіла, погано себе почуває або має ще якісь поважні причини, не робіть це саме зараз (так-так, у маленької людини теж існують поважні причини).
Для того, щоб малюк краще засвоїв матеріал, відео потрібно переглядати не менш, ніж п’ять разів впродовж тижня. Всі артикуляційні вправи та вправи з постановки та закріплення звука, необхідно виконувати щоденно й, на перших порах, перед дзеркалом. Надалі всі вправи можна робити й без дзеркала, але при неодмінному контролі з боку батьків, при цьому пригадувати та кожного разу вголос промовляти правильне положення органів артикуляції. В ігри, які надані у відео, грайте з дітьми впродовж дня задля кращого засвоєння.
Не забувайте хвалити та підбадьорювати дитину за старання та навіть невеличкі успіхи. Не засмучуйтесь, якщо щось не вдається. Пам’ятайте, за умови багаторазових повторень вправ, все неодмінно вийде! Якщо у Вас виникають питання як виконувати з дитиною ту чи іншу вправу, Ви завжди можете звернутися до вчителя-логопеда. Разом ми зможемо все! Успіхів Вам та терпіння!!

Поради батькам від практичного психолога щодо використання відео порад

Практичним психологом створюються відео для психологічної підтримки дорослих та дітей у цей непростий час. Відчуття небезпеки, тривоги, переривання звичних рутин, постійні зміни та рух – усе це може злякати дитину, викликати напругу, нерозуміння і дискомфорт. Ігри та вправи, які пропонуються у відео допоможуть заспокоїти дитину, надати їй впевненості, нормалізувати її стан та самопочуття. Спілкуйтеся та грайте з дитиною у гарному настрої, спокійним голосом, намагайтеся посміхатися, демонструвати надійність. Пам’ятайте, якщо батьки поруч і здорові, вони можуть надати дитині психологічну підтримку. Залучайте до ігор якомога більше членів сім’ї, знайомих, тих, хто опинився поруч. Не забувайте обнімати дитину, підбадьорювати, хвалити, демонструвати спокій та впевненість. Якщо у Вас виникають питання або Ви б хотіли, щоб була висвітлена якась конкретна тема, Ви завжди можете звернутися до практичного психолога
/Files/images/Онлайн зв\'язок з практичним психологом.jpg
або написати на електронну адресу закладу дошкільної освіти: dnz-55@ukr.net

Разом ми зможемо все! Спокою та терпіння!!

Щоб не нашкодити дитині, дотримуйтеся правил

/Files/images/Правила гігієни роботи з гаджетами .png

/Files/images/Правила гігієни роботи з гаджетами 2.png

/Files/images/Правила гігієни роботи з гаджетами 3.jpg

/Files/images/Як зробити цифровий світ дружнім .png

/Files/images/Як зробити цифровий світ дружнім 2.png

/Files/images/Як зробити цифровий світ дружнім 3.png

Комп'ютер для дитини: користь чи шкода?

wym-1687282727929

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ТА БАТЬКІВ ЩОДО ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

1. Як заспокоїти дітей під час війни https://mon.gov.ua/ua/news/monzapuskaye-informacijnu-kampaniyu-pro-te-yak-zaspokoyiti-ditej-pid-chas-vijni

2. Як подбати про дитину, якщо ви знаходитеся з нею в укритті https://www.youtube.com/watch?v=VpJXr3UXCvo.

3. Як говорити з дитиною, якщо батько чи мати захищає країну HTTPS://MON.GOV.UA/UA/PSIHOLOGICHNA-TURBOTA-VID-SVITLANI-ROJZ/YAKSHOBATKO-CHI-MATI-ZAHISHAYE-KRAYINU.

4. Правила підтримки, якщо родина евакуюється з дитиною https://www.youtube.com/watch?v=8ml9RPFun7s.

5. Фізична безпека дітей під час війни. Сайт «Освітній омбудсмен України» https://eo.gov.ua/fizychna-bezpeka-ditey-pid-chas-viyny-pravylapovedinky-v-evakuatsii-na-okupovanykh-terytoriiakh-i-v-zoni-boyovykhdiy/2022/03/19/.

6. Як підтримати дитину, якщо ви опинились у зоні активних бойових дій https://www.unicef.org/ukraine/stories/safety-backpacks-and-ways-to-reducestress.

7. Поради, як підтримати дитину в дорозі від ЮНІСЕФ https://www.unicef.org/ukraine/stories/how-to-support-a-child-on-the-road.

8. Рекомендації для населення під час воєнного стану https://phc.org.ua/news/rekomendacii-dlya-naselennya-pid-chas-voennogo-stanu.

9. Як поводитися на блокпостах з перекладом на жестову мову https://www.youtube.com/watch?v=-YPGsjyjqQI.

10. Ресурси позитивного батьківства від ЮНІСЕФ «П’ять мов у спілкуванні з дитиною» https://www.unicef.org/ukraine/documents/five-lovelanguages-in-communication-with-child.

11. Підтримка батьків та дітей під час війни https://www.unicef.org/ukraine/parents-children-support-during-military-actions.

12. Психологічна допомога для дітей Психологічна турбота від Світлани Ройз - YouTube.

13. Як надавати першу психологічну допомогу https://moz.gov.ua/article/news/rekomendacii-z-psihologichnoi-dopomogi.

14. Як підтримати дітей у часи невизначеності та стресу. Поради від ЮНІСЕФ https://www.unicef.org/ukraine/stories/7-tips-for-parents.

15. Як допомагати дітям у замкненому просторі http://www.barabooka.com.ua/yak-dopomagati-dityam-u-zamknenomu-prostori/

16. Методичні рекомендації щодо надання першої психологічної допомоги сім’ям з дітьми, дітям, які перебувають/перебували у зоні збройного конфлікту https://dszn-zoda.gov.ua/node/495.

17. Для тих, хто приймає емігрантів і переселенців, для допомоги в адаптації https://www.youtube.com/watch?v=UXnS_T5JD5s&list=PLFVSJgZgf7h8rXg9TT yevxZkdfxAQXodS&index=8.

18. «Розкажи мені». Безкоштовна інтернет-платформа для психологічних консультацій.https://tellme.com.ua/

19. Як говорити про війну та повітряну тривогу з дітьми: поради чернівецької психологині.https://shpalta.media/2022/03/02/yak-govoriti-provijnu-ta-povitryanu-trivogu-z-ditmi-poradi-cherniveckoi-psixologini/

20. Як швидко заснути, коли ви тривожні і вам важко розслабитися https://phc.org.ua/news/yak-shvidko-zasnuti-koli-vi-trivozhni-i-vam-vazhkorozslabitisya.

21. Як перевірити правдивість джерела інформації https://www.pedrada.com.ua/article/3025-yak-perevriti-pravdivst-djerela-nformats.

22. Перелік матеріалів для дошкілля «Сучасне дошкілля під крилами захисту».HTTPS://MON.GOV.UA/UA/OSVITA/DOSHKILNA-OSVITA/SUCHASNEDOSHKILLYA-PID-KRILAMI-ZAHISTU/PEDAGOGAM-ZAKLADIV-DOSHKILNOYI-OSVITI.

23. Платформа розвитку дошкільнят “НУМО” Навички для дошкільнят.https://numo.mon.gov.ua/.

24. Онлайн-садок НУМО – спільний проєкт ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки України. Розвивальні відеозаняття для дітей 3-6 років https://www.youtube.com/playlist?list=PLJ231j4oXT7GY_u4kkhrKIpVJLyS2WL g.

25. Онлайн-медіаресурс, присвячений освіті та вихованню дітей в Україні https://osvitoria.media/

Кiлькiсть переглядiв: 586