ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Порядок реєстрації дітей для зарахування до ЗДО

Інформація про Порядок електронної реєстрації дітей для зарахування в заклади дошкільної освіти міста Запоріжжя

Якщо Ви ще не зареєстрували дитину на сайті «Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади» http://reg.isuo.org/, то Ви зможете поставити її на облік у будь-який заклад дошкільної освіти трьома способами.
Для самостійного подання електронної заявки Вам необхідно зайти на сайт
«Електронна реєстрація в заклади дошкільної освіти» wym-1709027590521 ознайомитись з Інструкцією по електронній реєстрації для батьків.
І-й спосіб (при самостійному поданні електронної заявки): Внесіть відомості про дитину до Реєстру за встановленою формою із даними про одного з батьків та зазначенням Вашої електронної пошти. Завантажте електронну копію Свідоцтва про народження (документа, що підтверджує пільги для влаштування в ЗДО). Якщо дані в обов’язкових для заповнення полях будуть відповідати електронним копіям документів, то заявка буде прийнята та отримає постійну реєстрацію за первинною датою її подання. Про це Вам буде надіслане повідомлення на вказану Вами електронну пошту.
ІІ-й спосіб (при самостійному поданні електронної заявки): Якщо Ви не маєте можливості завантажити електронну копію Свідоцтва про народження (документа, що підтверджує пільги для влаштування в ЗДО), то впродовж 10 днів після самостійного внесення відомостей про дитину до Реєстру, за встановленою формою, із даними про одного з батьків та зазначенням Вашої електронної пошти Вам необхідно надати для підтвердження достовірності оригінали вказаних в заяві документів до закладу дошкільної освіти, до якого ви подали заявку. Якщо ви подали заявку до нашого закладу дошкільної освіти, ми чекаємо вас за адресою: вул. фортечна, 3-А. телефон директора Здо іраїди мурашової 0967912104
Якщо всі дані будуть відповідати оригіналам вказаних в заяві документів, то заявка отримає постійну реєстрацію за первинною датою її подання, про що Вам буде повідомлено.
ІІІ-й спосіб: Зверніться з оригіналами документів (Свідоцтвом про народження; документами, що підтверджують встановлені для влаштування в Здо пільги; паспортом): до закладу дошкільної освіти, до якого ви подали завку.
ІV-й спосіб: Зверніться з оригіналами документів (Свідоцтвом про народження; документами, що підтверджують встановлені для влаштування в Здо пільги; паспортом): до директора ЗДО (понеділок - з 10.00 до 12.00, четвер - з 15.00 до 19.00)
Відповідальна особа виконає заповнення заявки за встановленою формою у Вашій присутності. Заявка отримає постійну реєстрацію за датою її подання, про що вам буде надіслано відповідне повідомлення на вказану вами електронну пошту.
Зверніть увагу на те, що Ви маєте можливість подати заявку лише в один заклад дошкільної освіти для реєстрації своєї дитини.

Першочергове зарахування до закладу освіти

Освіта в Україні визнана пріоритетною сферою соціально-економічного, духовного і культурного розвитку суспільства. Саме тому одним із основних принципів освіти у нашій державі є доступність для кожного громадянина усіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою.

Держава гарантує надання пільг при влаштуванні дітей у заклади дошкільної освіти:

1. Дітям батьків, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (позачергово).

Згідно з п.17 статті 20 та п. 2 статті 30Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

2. Діти, які проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти (в разі її встановлення його засновником (засновниками) (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

3. Діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

4. Діти, які є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

5. Діти, які належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

6. Діти, які належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

7. Діти, які перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

8. Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

9. Діти, які мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону. Дітям військовослужбовців, які мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до п. 4статті 13Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»(першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

Зарахування дитини в заклад освіти

Зарахування дітей до ЗДО здійснюється керівником закладу протягом календарного року на підставі наданих документів.

Перелік обов’язкових документів, необхідних для зарахування дитини в ЗДО:

1. Направлення, видане Центральним відділом освіти, згідно з «Єдиним міським реєстром дітей для зарахування до ЗДО».

2. Заява батьків або осіб, які їх замінюють, встановленого зразка (надається керівником закладу)

3. Медична довідка про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

4. Довідка від сімейного лікаря про епідеміологічне оточення (термін дії 3 дні).

5. Свідоцтво про народження (оригінал та копія)

Додаткові документи, пов’язані з особливим статусом дитини:

6. Документ, який підтверджує наявність пільг на першочергове/позачергове зарахування, безоплатне харчування тощо (оригінал та копія)

За дитиною зберігається місце у ЗДО у разі:

- хвороби;

- санаторного лікування;

- реабілітації;

- карантину;

- на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (червень - серпень).

Для довідок звертатися до директора Іраїди МУРАШОВОЇ, телефон 0967912104

Відрахування дитини із закладу дошкільної освіти

Згідно зі ст. 13 Положення про заклад дошкільної освіти 27.01.2021 № 86 відрахування вихованців з державного (комунального) закладу дошкільної освіти може здійснюватися:

1) за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

2) на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;

3) у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;

4) у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

5) у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

Керівник державного (комунального) закладу дошкільної освіти зобов’язаний письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законного представника дитини про відрахування дитини не менш як за десять календарних днів до такого відрахування.

Забороняється відрахування дитини із державного (комунального) закладу дошкільної освіти з інших підстав, ніж визначено цим пунктом.

Відрахування дитини із закладу дошкільної освіти здійснюється відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти.

У разі зарахування вихованця до закладу освіти для здобуття загальної середньої освіти відрахування з державного (комунального) закладу дошкільної освіти такого вихованця здійснюється на підставі даних про факт зарахування, які можуть бути отримані за допомогою електронних систем взаємодії (у разі їх впровадження) або за запитом до відповідного закладу освіти про такі дані.

Відповідно ст. 14-1 Змін до Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2023 № 1022

Зарахування, переведення та відрахування вихованців державних (комунальних) закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану

14-1.В умовах воєнного стану в державних (комунальних) закладах дошкільної освіти для тимчасово відсутніх дітей можуть створюватися окремі різновікові групи з метою збереження місця здобуття дошкільної освіти.

Вихованці, які були вимушені змінити задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) та/або залишити попереднє місце здобуття дошкільної освіти, в умовах воєнного стану за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини переводяться на період їх відсутності до складу окремої різновікової групи державних (комунальних) закладів дошкільної освіти.

У разі втрати зв’язку з батьками або іншими законними представниками дитини, яка не відвідує заклад дошкільної освіти протягом двох місяців, таку дитину наказом керівника державного (комунального) закладу дошкільної освіти переводять до складу окремої різновікової групи до закінчення або скасування воєнного стану.

Один з батьків або інший законний представник дитини може подати заяву про переведення дитини до складу окремої різновікової групи за допомогою будь-яких засобів зв’язку.

На вивільнені місця у групах, що функціонують, відповідно до кількості переведених дітей до складу окремої різновікової групи наказом керівника державного (комунального) закладу дошкільної освіти зараховуються діти у порядку черговості надходження заяв про зарахування.

У разі повернення вихованця до задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини наказом керівника державного (комунального) закладу дошкільної освіти такого вихованця переводять із складу окремої різновікової групи до складу групи, що функціонує, відповідно до віку.

У разі повернення вихованців, зазначених в абзаці другому цього пункту, та відсутності вільних місць у державному (комунальному) закладі дошкільної освіти засновник за згодою одного з батьків або іншого законного представника дитини забезпечує переведення дитини, зазначеної в абзаці п’ятому цього пункту, до іншого державного (комунального) закладу дошкільної освіти.

Керівник та/або засновник державного (комунального) закладу дошкільної освіти зобов’язаний забезпечувати на веб-сайті державного (комунального) закладу дошкільної освіти відкритий доступ до інформації щодо вивільнених місць.

{Положення доповнено розділом згідно з Постановою КМ№ 1022 від 26.09.2023}

З Положенням про заклад дошкільної освіти можна ознайомитись за посиланням: wym-1709029377705

Кiлькiсть переглядiв: 614