Народні символи – це те, що найбільше любить і шанує даний народ. Називаючи народний символ, можна дізнатися, про яку країну іде мова.

Оспівана у поезіях Т. Г. Шевченка, І. Франка, Л. Українки, червона калина, з її рясними гронами та буйним білим цвітом, була і залишається найулюбленішою в Україні рослиною. Щоб вівся рід, калину садили коло хати. Кущ калини — це не тільки окраса, а й наш духовний символ, на­ша спадщина.

Говорила мати:

«Не забудься, сину,
Як будуєш хату, посади калину.
Білий цвіт калини — радість України,
А вогняні грона — наша кров червона.
Зоряна калина - і краса, і врода
Нашої країни — нашого народу!»

Образ калини було покладено в основу назви нашого дошкільного закладу - ровесника молодої незалежної української держави, а також фірмових знаків, що підкреслюють неповторну індивідуальність дитячого садочку № 55 «Калиновий цвіт» .

Глибоко символічне значення має забарвлення нашого логотипу.

Осяяні променями сонця калинові грона, що всміхаються в інформаційних куточках для батьків, на прапорцях, бейджах, дипломах, запрошувальних листівках та візитках дитячого садочку.

Прапор садочка

Форма та складові нашої емблеми В оточенні насиченого жовто – гарячого кола, що символізує сонце, життєдайний початок і джерело всього світлого та доброго, оплетені гронами калини – духовного символу українського народу, із книгою в руках – символом розуму та мудрості - маленькі громадяни України вбирають в себе силу мистецтва, що базується на народній традиції та батьківському досвіді – це зображені на емблемі маски, ноти, пензлі та розташована в центрі на сторінках книги Запорізька гідроелектростанція.

Емблема-це модель діяльності нашого садочка

Невід'ємною складовою стилю дошкільного навчального закладу є гімн, що має назву «Калинове диво».

Калинове диво

(слова і музика С. О. Ємець)

Українська пісня

Запоріжжям лине

Українське слово

Гарне, солов’їне

І Дніпро ревучий

І калини квіти!

Научають рідний край любити!

Приспів

День у день садочок нас стрічає

Нам радіє, щиро всіх вітає

Тут зростає дітвора,

Казка тут живе і гра

І повірте, що в житті ніколи

Не забудемо це диво калинове.

Вечір наступає

І у дитсадочку